Elektroniczny wykrywacz nieszczelności EDG-7K
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Elektroniczny wykrywacz nieszczelności EDG-7K
Miernik pracuje pod kontrolą mikroprocesora, zapewniając duża dokładność wskazań. Zastosowano specjalnie opracowany algorytm zapewniający łatwość obsługi oraz wstępną autokalibrację po włączeniu zasilania. Struktura sensora zawiera grzałkę powodującą szybkie odparowanie gazu, który do niej wniknął podczas pomiaru. Umieszczenie sensora na elastycznym ramieniu umożliwia dokonywanie pomiarów nawet w trudno dostępnych miejscach. Sygnalizator akustyczny generuje dźwięki o częstotliwości zmieniającej się w zależności od stężenia gazu ( im większe stężenie , tym wyższy dźwięk ). Użytkownik może załączyć alarm wibracyjny , który jest aktywny wówczas gdy słychać sygnał akustyczny. Klawiatura zawierająca 4 przyciski umożliwia obsługiwanie miernika w intuicyjny i „przyjazny” sposób.
Przenośny detektor gazu EDG – 7K jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do sprawdzania szczelności instalacji :
- Gazów wybuchowych – w samochodach , zakładach , budynkach itp.
- Klimatyzacyjnych – w samochodach, zakładach, biurach i sklepach
- Chłodniczych – w chłodniach, lodówkach, ladach chłodniczych itp.
- Grzewczych – w budynkach, zakładach i innych obiektach.
- Pomp i wymienników ciepła
Zalety:
- Detektor spełnia wymagania ustawy F-gazowej i wykrywa wycieki czynnika w ilości minimum 2 gramy/rok .
- solidny polski produkt.
- sensor japońskiej firmy FIGARO zapewnia bardzo dużą czułość (od 0 do 10000ppm) oraz szybką reakcję na gaz ( poniżej 1 sekundy ). Żywotność sensora minimum 5 lat.
- wykrywane gazy : wodór , R-134a , R-32 , LPG , metan-etan , R-600a ,R-1234yf i inne.
- elastyczna sonda długości 43cm umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
- super zasilanie : akumulatorki niklowo-wodorowe ( bez efektu pamięci ), 4 x 1,2V/2500mAh, zapewniają czas ciągłej pracy – minimum 12 godz.
- Łatwa wymiana przez użytkownika akumulatorków na zapasowe .
- cyfrowy wyświetlacz LCD wskazuje stężenia gazów jednocześnie w dwóch skalach ( % DGW i ppm ) .
- sygnalizacja akustyczna ( im większe stężenie tym wyższy dźwięk ) , gdzie użytkownik dokonuje wyboru od ilu ppm dźwięk jest aktywny .
- alarm wibracyjny .
- pamięć wyników ostatniego pomiaru .
- regulacja zakresu pomiarowego ( czułości ) – x 1 , x 2 , : 2 , : 4 .
- wkomponowana latarka oświetlająca miejsce pomiaru .
W zestawie :
- detektor gazu
- ładowarka
- adapter do ładowania detektora z gniazda zapalniczki samochodowej
- etui (pokrowiec)
- komplet wymaganych dokumentów w języku polskim
Dane techniczne
| Czułość | 2 g/rok |
| Żywotność sensora | 5 lat |
| Wykrywane gazy | HFC, HCFC, CFC, wodór, węglowodory |
| Spełnia wymagania ustawy F-GAZ | Tak |
| Świadectwo kalibracji | Tak |
| Alarm wykrycia nieszczelności | dźwięk i wibracja |
| Gotowość do pracy po włączeniu | 20 sek |
| Długość sondy | 430 mm |
| Temperatura pracy | -20°C do +50°C |
| Zasilanie | akumulatorki niklowo – wodorowe 4 x 1,2 V / 2500mAh ( bez efektu pamięci – sformatowane ) |
| Ładowanie akumulatorów | 10-12 h |
| Czas ciągłej pracy | 10 h |
| Wymiary | 180mm x 63mm x 27mm |
| Waga | 390 g |

