Sprężarka hermetyczna tłokowa Danfoss/Maneurop MTZ18-4VI
Cena regularna:
Cena (EUR): 783,26 €
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Sprężarka hermetyczna tłokowa Danfoss/Maneurop MTZ18-4VI
Typoszereg hermetycznych sprężarek tłokowych Danfoss przeznaczonych do licznych zastosowań w układach chłodniczych ze średnią i wysoką temperaturą odparowania. Sprężarki wieloczynnikowe, przystosowane do pracy z czynnikami chłodniczymi z grupy A1: R448A, R449A, R452A, R134a, R407C, R407A, R407F, R513A, R404A oraz z grupy A2L: R454C, R455A o niskim współczynniku GWP. Modele w zakresie wydajności wolumetrycznej od 5,3 do 47,3 m3/h charakteryzują się niskim zużyciem energii optymalizującym koszty pracy i zwartą budową, zapewniając dobre parametry akustyczne. Przeznaczone są do małych, komercyjnych instalacji chłodniczych: witryny chłodnicze, regały niskotemperaturowe, mroźnie i komory chłodnicze, zamrażarki szokowe, maszyny do lodów.
Sprężarki chłodnicze Danfoss MTZ charakteryzują się dużą objętością wewnętrzną, co zabezpiecza je przed ryzykiem uderzeń cieczowych, w przypadku chwilowego dostania się ciekłego czynnika do płaszcza sprężarki. Napędzane są silnikami w 100% chłodzonymi parami czynnika chłodniczego, co oznacza, że nie wymagają dodatkowego chłodzenia.
Zastosowania sprężarek MTZ
- średnie i wysokie temperatury odparowania
- R404A od -30ºC do 10ºC
- R448A/R449A od -30ºC do 10ºC
- R134a od -25ºC do 15ºC
- mroźnie i komory chłodnicze
- przetwórstwo i magazynowanie mrożonek
- zamrażarki szokowe
- regały niskotemperaturowe
- maszyny do lodów
- witryny chłodnicze
- agregaty wody lodowej
- duże kompaktowe klimatyzatory
Wyposażenie sprężarek MTZ
standardowe:
- gumowe podkładki antywibracyjne
- wziernik oleju
- króciec wyrównania oleju
dodatkowe:
- grzałka karteru
- grzałka opaskowa
- zawory Rotalock
- zestaw łagodnego startu
- osłona akustyczna
Charakterystyka sprężarek MTZ
- wydajność wolumetryczna: od 5,3 do 47,3 m³/h
- wydajność chłodnicza: od 1,84 do 20,14 kW (te=-10ºC, tc=45ºC, SH=10K, SC=0K, R448A/R449A)
- czynnik chłodniczy:
- grupa A1: R448A, R449A, R452A, R134a, R407C, R407A, R407F, R513A, R404A
- grupa A2L: R454C, R455A
- napełniane olejem poliestrowym (175PZ)
- chłodzenie parami zasysanego czynnika
- regulacja wydajności: brak
- zasilanie: 230V/1~/50Hz; 400V/3~/50Hz
Zalety sprężarek MTZ
- wytrzymała konstrukcja, duża objętość wewnętrzna
- silnik w 100% chłodzony zasysaną parą
- zawór o budowie okrągłej i wysokiej sprawności
- praca w ekstremalnych warunkach
- wewnętrzne zabezpieczenie silnika
- szeroki zakres pracy w niskich, średnich i wysokich temperaturach
- brak potrzeby cyrkulacji powietrza wokół sprężarki
- przystosowane do pracy z wieloma czynnikami chłodniczymi
Zdjęcie poglądowe.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Producent | Danfoss |
| Model | MTZ18-4VI |
| Wersja | W09 |
| Czynnik chłodniczy | R448A, R449A, R452A, R134a, R407C, R407A, R407F, R513A, R404A, R454A, R454C, R455A |
| Zastosowanie | HMBP |
| Zakres temperatur parowania | -30℃/+10℃ |
| Wydajność wolumetryczna | 5,3 m³/h |
| Wydajność chłodnicza (-10℃/+45℃) | 1,91 kW |
| Pojemność skokowa | 30,23 cm³ |
| Rodzaj oleju | 175PZ |
| Ilość oleju | 0,95l |
| Zasilanie | 3PH 380-415V/460V |
| Częstotliwość zasilania | 50/60 Hz |
| Średnica rury ssawnej | 1/2" |
| Średnica gwintu przyłącza ssawnego | 1" ROT |
| Średnica rury tłocznej | 3/8" |
| Waga | 23,9 kg |

